Wódka weselna – jaką wybrać i ile zamówić?

Wódka weselna – jaką wybrać i ile zamówić?

Przed wami organizacja wesela? W takim przypadku jedną z czynności, o którą trzeba się wtedy zatroszczyć, jest wybór i zakup alkoholu dla gości weselnych. Co wybrać? Tradycyjnym zakupem jest wódka. Jaka będzie najlepsza i w jakiej ilości ją zamówić?

Czy wódka na wesele to dobry wybór?

Tradycyjnym alkoholem weselnym jest wódka. To właśnie ona nadal jest najczęściej serwowana podczas przyjęcia, chociaż warto wskazać, że obecnie coraz więcej par decyduje się na większą różnorodność alkoholi.

Wódka weselna jest uniwersalnym alkoholem, który może być pity bez dodatków lub też może być podstawa wykonania drinków.

Bardzo często dobra wódka weselna traktowana jest także jako pamiątkowy podarunek dla gości po zaślubinach.

Wódka na wesele – czysta czy smakowa?

Na weselach spotykane są różne rodzaje wódek. Chociaż najczęściej kupowana jest wódka czysta, to jednak warto wskazać, że dobra wódka weselna to również ta smakowa.

Czysta wódka weselna jest głównym alkoholem wybieranym na wesela. Można jednak zdecydować się także na wódki jak żołądkowa, która także lubiana jest przez wiele osób.

Wśród wódek smakowych bardzo popularne są wiśniowe, pigwowe, cytrusowe, orzechowe, a to jedynie parę dostępnych propozycji, ponieważ w ofertach producentów czeka znacznie więcej smaków.

Najlepiej zatem do wódki czystej dodać także kilka butelek wódki smakowej, aby goście samodzielnie mogli zadecydować o wyborze alkoholu.

Jak wybrać dobrą wódkę weselną?

Czym powinna cechować się dobra wódka weselna? Przede wszystkim warto zdecydować się na alkohole wysokiej jakości, o rozpoznawalnych markach, ponieważ będzie to wtedy świadczyć o pozytywnie o was, jako o parze młodej.

Tanie alkohole, które mogą mieć także podejrzane pochodzenie, nie cieszą się powodzeniem i mogą spowodować, że goście nie będą zadowoleni z imprezy.

Oczywiście, nie oznacza to, że dobra wódka weselna musi kosztować bardzo dużo. Obecnie alkohole wysokiej jakości można kupować tanio.

Wódka weselna – ile butelek potrzeba?

Najczęściej zakłada się, że na jednego gościa zaproszonego na wesele przypada butelka 0,5 litra wódki.

Jeżeli podczas przyjęcia weselnego mają być serwowane także inne rodzaje alkoholi, na przykład jak whisky, wina, wtedy można zredukować ilość wódki.

Gdzie najlepiej kupić wódkę na wesele?

Obecnie dobra wódka weselna jest oferowana w wielu sklepach, dlatego też można zakupić ją w różnych miejscach. Gdzie warto się udać?

Zasadniczo najlepszym miejscem, gdzie można kupić wódkę na wesele, jest hurtownia alkoholi. To w niej na kupujących czeka szeroka gama różnorodnych alkoholi w jednym miejscu – także sprowadzanych na indywidualne zamówienie. Zatem można kupić tam nie tylko wódki, ale też wina, whisky czy piwa dla gości.

Hurtownie alkoholi mogą też zapewnić swoim klientom bardzo atrakcyjne ceny – często niższe niż w popularnych dyskontach oraz w marketach. W przypadku zakupu większych ilości butelek można też liczyć na dodatkowe rabaty.

Jak zaoszczędzić na wódce weselnej?

Zakupienie wódki na wesele, szczególnie na to, na które zaproszonych jest wielu gości, może być związane ze sporym kosztem. W jaki sposób zaoszczędzić na jej kupnie?

Przede wszystkim warto zawsze porównywać ze sobą oferty. Nawet złotówka na butelce przy większym zamówieniu może dać atrakcyjne oszczędności. Warto także pytać o rabaty na alkohol, które można otrzymać przy większych zamówieniach.

Warto także zwrócić uwagę na to, czy hurtownia alkoholu będzie mogła przyjąć nieotwierane butelki alkoholu, które nie zostały wykorzystane podczas przyjęcia. Wtedy można odzyskać włożone w nie pieniądze.

 

Dodaj komentarz