5 porad: jak wybrać perfekcyjny pierścionek na zaręczyny?

5 porad: jak wybrać perfekcyjny pierścionek na zaręczyny?

Chcesz zdecydować się na oświadczyny ukochanej, lecz nie wiesz, jaki pierścionek dla niej wybrać? Poznaj 5 porad, dzięki którym znalezienie idealnej biżuterii zaręczynowej będzie jeszcze łatwiejsze!

Kruszec

Pierwszym czynnikiem, który ma duże znaczenie przy doborze biżuterii na zaręczyny, będzie kruszec, z którego jest ona wykonana. Tutaj salony jubilerskie mogą zaoferować dostęp do wielu ciekawych propozycji.

Dla kobiety, która najczęściej wybiera biżuterię w kolorze srebra, najlepszym wyborem może być z kolei pierścionek zaręczynowy ze złota białego, platyny, tytanu albo po prostu ze srebra.

Obecnie w sprzedaży można także znaleźć pierścionki w innych kolorach, na przykład z różowego złota, które może mieć delikatny odcień lub ciemniejszy kolor miedziany. Ciekawą opcją są także pierścionki ze złota czarnego, które ma dymny, antracytowy kolor.

Kamień

Najczęściej pierścionek zaręczynowy uzupełniony jest o efektowny kamień. Klasycznym wyborem jest diament, ale również biżuteria może być uzupełniona o inne klejnoty, które również przyciągają uwagę swoim pięknem.

Diamenty, zwykle o brylantowym szlifie, mogą zdobić pierścionek zaręczynowy na wiele sposobów. Duży kamień może znajdować się w koronie pierścionka, ale również dekorowana może być jego obrączka.

Co wybrać zamiast diamentu? Ciekawe propozycje to między innymi szafiry, rubiny, topazy, szmaragdy, onyksy. Również pięknie może prezentować się pierścionek zaręczynowy z perłą lub z bursztynem.

Fason

Pierścionki zaręczynowe mogą mieć rozmaite fasony – bardziej tradycyjne lub też nowoczesne. Warto więc również dopasować wygląd biżuterii pod tym względem do gustu swojej wybranki.

Najbezpieczniejszym wyborem będzie klasyczny pierścionek zaręczynowy o prostej obrączce z jednym oczkiem w dekoracyjnej koronie. To ponadczasowy wzór, który będzie cieszył oko na lata.

Gdy jednak poszukujemy czegoś nietypowego, warto zwrócić uwagę na pierścionki bogato zdobione kamieniami czy pierścionki o asymetrycznych krojach.

Co ciekawe, wielu jubilerów oferuje też specjalne pierścionki zaręczynowe, które dopasowane są do obrączek ślubnych ze swojej kolekcji. Wtedy razem tworzą one efektowny komplet.

Rozmiar

Znalezienie właściwego rozmiaru pierścionka zaręczynowego spędza sen z powiek wielu mężczyznom. Na co powinno się zwrócić uwagę przy jego doborze?

Gdy nie wiadomo, jaki rozmiar pierścionka nosi wybranka, najlepiej potajemnie zmierzyć jeden z jej pierścionków. Należy wtedy zwrócić uwagę na jego średnicę wewnętrzną. Następnie, na jej podstawie, można dobrać pierścionek o odpowiednim rozmiarze.

Warto też wskazać, że wiele salonów jubilerskich umożliwia wymianę albo zwrot pierścionka, który nie pasuje. Określone modele o prostych obrączkach mogą być także łatwo zwiększane lub zmniejszane.

Cena

Nie można zapominać także o kwestiach ceny. Często można spotkać się ze zdaniem, że pierścionek na oświadczyny powinien kosztować tyle, ile trzykrotna pensja mężczyzny, który zamierza go wręczyć. Jednak za piękny pierścionek zaręczynowy wcale nie trzeba płacić sporej sumy.

 

Ten post ma jeden komentarz

  1. Rozmiar jaki będzie pasował również zależy od grubości i szerokości pierścionka. U mnie np. pierścionek zaręczynowy mógłby być mniejszego rozmiaru niż obrączka bo jest cienki i delikatny. Dodatkowo jak jestem przemęczona to palce mi puchną o dwa rozmiary i muszę przełożyć piersionki na mały palec bądź całkiem ściągnąć.

    Ogolnie trudna sprawa z tym rozmiarem. Dobrze jest na pewno wybrać się do salonu oraz na miejscu pomierzyć poszczególne pierścionki tak aby zobaczyć jaki najlepiej pasuje.

Dodaj komentarz