Piłki tenisowe dla dorosłych i dla dzieci – czym się różnią i jakie wybrać?

Piłki tenisowe dla dorosłych i dla dzieci – czym się różnią i jakie wybrać?

Dobranie odpowiednich piłek tenisowych ma bardzo duże znaczenie. Jakie z nich przeznaczone są dla dzieci i dorosłych?

Dostępne w sprzedaży piłki tenisowe podzielić można na wiele kategorii pod kątem ich budowy oraz rozmiaru. Dobierane są one wtedy głównie w zależności od wieku oraz od doświadczenia gracza. Zobacz najważniejsze różnice pomiędzy piłkami tenisowymi przeznaczonymi do gry dla dzieci oraz dla dorosłych.

Czym różnią się piłki tenisowe dla dorosłych i dzieci?

Jeśli chodzi o piłki tenisowe dla dzieci i dorosłych, warto pamiętać o tym, że różnią się one kilkoma ważnymi czynnikami. Czym wyróżniają się piłki tenisowe dla młodszych graczy, a czym te dla starszych?

Rozmiar piłki tenisowej

Dzieci zwykle używają większych piłek tenisowych niż dorośli. Na przykład dzieci w wieku 10 lat i młodsze zwykle używają czerwonych lub pomarańczowych piłek o większej średnicy, które mają mniejsze odbicie niż standardowe piłki tenisowe. Dzieci w wieku 11-18 lat mogą używać zwykłych piłek tenisowych, ale mogą odnieść korzyści z używania większych piłek.

Rodzaj piłki

Rodzaj piłki tenisowej używanej przez dzieci i dorosłych może zależeć od powierzchni do gry, poziomu gry i osobistych preferencji. Piłki zwykłe, bezciśnieniowe nadają się do większości gier rekreacyjnych, podczas gdy piłki ciśnieniowe są lepsze na twarde korty lub dla graczy posiadających większe zaawansowanie. Dodatkowo dla dzieci stosowane są niekiedy piłki tenisowe gąbkowe, które wykonane są wytrzymałych gąbek.

Ogólnie rzecz biorąc, gdy wybiera się piłki tenisowe, należy dopasować je odpowiednio do wieku gracza, poziomu gry i nawierzchni, na której ma odbywać się gra. Może to pomóc zapewnić graczom najlepsze wrażenia z gry na korcie i pomagać w nauce.

Gdzie kupić piłki tenisowe?

Piłki tenisowe można kupić w wielu sklepach. Gdzie najlepiej zdecydować się na zakupienie tego typu wyposażenia dla tenisisty?

Sklepy z artykułami sportowymi

Sklepy specjalizujące się w sprzęcie sportowym często oferują piłki tenisowe. Można kupić je zarówno w sklepach sportowych, które oferują wyposażenie do wielu różnych dyscyplin sportowych, jak i w sklepach specjalistycznych, które przeznaczone są tylko dla tenisistów.

Sprzedawcy internetowi

Wielu sprzedawców internetowych sprzedaje piłki tenisowe, dlatego można zamówić je bezpośrednio w internecie, bez konieczności wychodzenia z domu. W sprzedaży można znaleźć tam dużo typów piłek przeznaczonych dla dzieci i dorosłych. Często mają one też niższe ceny niż w sklepach działających stacjonarnie.

Lokalne kluby tenisowe

Niektóre kluby tenisowe mogą sprzedawać piłki tenisowe swoim członkom lub klientom korzystającym z kortów tenisowych. Zwykle jednak są one dość drogie, dlatego lepiej kupić je we własnym zakresie.

Kupując piłki tenisowe, sprawdź dokładnie ich oznaczenia na opakowaniu pod kątem rodzaju piłki oraz zalecanego poziomu gry, do którego jest przeznaczona. Dobrym pomysłem jest również zapoznanie się z opiniami klientów, aby zorientować się w jakości konkretnych piłek przed dokonaniem zakupu. By zapłacić najmniej, warto też porównać ceny w różnych sklepach.

Dodaj komentarz