Nie tylko oczyszczanie – jakie zabiegi kosmetyczne warto robić w gabinecie?

Nie tylko oczyszczanie – jakie zabiegi kosmetyczne warto robić w gabinecie?

Podstawą prawidłowej pielęgnacji cery jest dbanie o nią w domu, ale również warto od czasu do czasu udać się do kosmetyczki, by skorzystać z zabiegów o jeszcze lepszej skuteczności, które są dopasowane do typu cery i jej potrzeb. Jakie procedury są najczęściej prowadzone w gabinetach kosmetycznych?

Oczyszczanie skóry – różne zabiegi dobrane do jej typu

Wizyty w gabinetach kosmetycznych bardzo często kojarzone są z dogłębnym oczyszczaniem cery. To ważne procedury, które pozwalają również na uzyskanie lepszych efektów zabiegów następujących po nich.

Kiedyś bardzo popularne było oczyszczanie manualne, które polegało na wyciskaniu zanieczyszczeń z rozpulchnionej skóry. Teraz nie jest ono już tak często prowadzone, ponieważ może prowadzić do pojawienia się wielu skutków ubocznych. Zamiast niego stosuje się mniej inwazyjne, ale też skuteczne procedury.

Bardzo popularne są różne zabiegi polegające na mikrodermabrazji. Może być ona prowadzona w różnych wariantach, na przykład jako mikrodermabrazja diamentowa i korundowa czy też jako oxybrazja – mikrodermabrazja tlenowa. W tym przypadku dochodzi do mechanicznego oczyszczania skóry za pomocą specjalnych głowic lub substancji.

Także chętnie prowadzonym zabiegiem jest oczyszczanie skóry z wykorzystaniem ultradźwięków, czyli prowadzenie peelingów kawitacyjnych, które są delikatne i mogą być używane w przypadku każdej cery.

Zabiegi kwasowe – skuteczniejsze niż w domu

Do gabinetu kosmetycznego warto udać się również wtedy, gdy planuje się skorzystanie z zabiegów kwasowych. Mają one zróżnicowane przeznaczenie, na przykład mogą pomóc w przypadku skóry zanieczyszczonej, z niedoskonałościami, mają też działanie przeciwstarzeniowe.

Do zabiegów tego typu wykorzystuje się różne rodzaje substancji kwasowych, na przykład jak kwas mlekowy, glikolowy czy migdałowy. Każdy z nich ma nieco inne działanie, dlatego kosmetyczka może dobrać typ właściwego kwasu do potrzeb skóry.

Warto też zaznaczyć, że w gabinetach do zabiegów kwasowych wykorzystuje się silniejsze stężenia produktów niż w kosmetykach do użytku domowego. W efekcie zabiegi te mogą być jeszcze skuteczniejsze.

Gdy planuje się tego typu zabiegi kosmetyczne Kraków zaprasza do gabinetów, gdzie można skorzystać z nich w szerokim zakresie.

Rytuały dopasowane do potrzeb każdego typu cery

W gabinetach kosmetycznych warto też korzystać z zabiegów mianem rytuałów. Przeznaczone są one do pielęgnacji różnych typ cery, dlatego też obejmują one wtedy określane rodzaje procedur i kosmetyków.

Rytuały rozpoczynają się od oczyszczenia cery, następnie polegają na wykorzystaniu maseczki lub innego rodzaju kosmetyku, a potem na jego usunięciu i nałożeniu na skórę kremu. Dodatkowo są one łączone z masażem, co powoduje, że przynoszą jeszcze lepsze efekty.

Zabiegi modelujące na ciało – szybkie i skuteczne efekty

Do gabinetu kosmetycznego warto też udać się wtedy, gdy chce się poprawić wygląd swojego ciała. W takich gabinetach na klientki czeka bardzo szeroka gama procedur, które pozwalają na zmniejszenie widoczności cellulitu, usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej, poprawę jędrności oraz elastyczności skóry.

Bardzo dobrym wyborem będzie udanie się do gabinetu prowadzącego masaże podciśnieniowe, które polegają na wykorzystaniu specjalnych głowic z obracającymi się rolkami. Zabiegi te określane są jako endermologia.

 

Dodaj komentarz