Zewnętrzny CIO – dlaczego warto go mieć?
CIO Word Cloud Concept with great terms such as information, officer, data, reports and more.

Zewnętrzny CIO – dlaczego warto go mieć?

CIO (Chief Information Officer) jest osobą, która odpowiada za dział IT w firmie. Teraz można korzystać z jego usług również jako outsourcing!

W firmach osoba jak CIO, czyli Chief Information Officer jest dyrektorem działu IT i odpowiada za jego pracę. Aby skorzystać z jego wsparcia, nie trzeba jednak wcale go zatrudniać. Obecnie bardzo popularny jest outsourcing CIO, który polega na skorzystaniu z usług zewnętrznej firmy.

Czym zajmuje się CIO?

Chief Information Officer jest angielskim stanowiskiem, które porównywane jest najczęściej do dyrektora czy kierownika działu IT, który odpowiada za jego pracę.

Zadaniem CIO jest przede wszystkim planowanie działaniami oraz zarządzanie działem IT w firmie. Dzięki niemu dział ten może funkcjonować sprawnie, przez co efektywniej i wydajniej działa również cała firma.

Najczęściej Chief Information Officer jest zatrudniany w dużych firmach, które wymagają profesjonalnego zarządzania usługami IT. W mniejszych firmach, które nie mogą pozwolić sobie na jego zatrudnienie, rozwiązaniem jest outsourcing CIO, czyli korzystanie z pomocy zewnętrznego specjalisty.

Outsourcing CIO – na czym polega?

Usługa jak outsourcing CIO polega na zarządzaniu działem IT przez zewnętrznego specjalistę. Określany jest on bardzo często jako zewnętrzny CIO.

W tym przypadku zewnętrzna firma odpowiada za prowadzenie spraw dotyczących zarządzania, dlatego też jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Z jednej strony firma może wtedy uzyskać dostęp do doświadczonego CIO, natomiast z drugiej wcale nie musi płacić dużo za korzystanie z jego pomocy.

Obsługa jak outsourcing CIO może być prowadzona zarówno tymczasowo, na przykład w czasie wdrażania w firmie nowych systemów informatycznych, jak i stale, aby uzyskać kompleksowe wsparcie dla działania obszaru IT.

Kiedy warto skorzystać z outsourcingu CIO?

Outsourcing CIO jest bardzo popularnym rozwiązaniem stosowanym w wielu firmach, które chciałyby działać jeszcze efektywniej, ale z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na stworzenie działu IT czy też zatrudnienie CIO.

Usługi jak outsourcing CIO polecane są przede wszystkim dla tych przedsiębiorstw, które:

 • wymagają stałego wsparcia w zarządzaniu usługami IT
 • chcą usprawnić procesy IT
 • potrzebują pomocy przy przygotowaniu budżetu IT
 • pragną wykorzystywać nowe technologie
 • planują przeprowadzenie wdrożenia systemów informatycznych
 • chcą podnieść poziom bezpieczeństwa IT
 • zależy im na efektywnym działaniu całego biznesu

Wobec tego zewnętrzny CIO może pomóc firmie w wielu przypadkach, gdy potrzebuje ona kompleksowego wsparcia w dziedzinie IT.

Gdzie można zamówić usługę outsourcingu CIO?

Aktualnie zewnętrzny CIO jest dostępny w wielu firmach zajmujących się informatyką, które oferują swoim klientom profesjonalne usługi IT.

Usługa tego typu jest dostępna nie tylko w Warszawie, ale także można skorzystać z niej w innych miastach w Polsce, gdy konieczne jest uzyskanie takiego wsparcia.

Warto zapoznać się z różnymi propozycjami, aby wybrać outsourcing CIO, który będzie mógł zapewnić najwyższą jakość obsługi i jednocześnie będzie charakteryzować się przystępnymi cenami.

Jakie korzyści daje zewnętrzny CIO?

Wybranie usługi jak outsourcing CIO niesie za sobą wiele korzyści. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Wśród najważniejszych zalet związanych z obsługą zewnętrznego CIO warto wskazać na:

 • zmniejszenie ryzyka biznesowego firmy powiązanego z błędami w działaniu obszaru IT
 • poprawa efektywności i wydajności działania firmy
 • większe bezpieczeństwo pracy firmy pod kątem IT
 • zredukowanie kosztów ze względu na niskie wydatki dotyczące outsourcingu
 • wsparcie w przyszłościowym rozwoju biznesu
 • obniżenie ryzyka błędów związanych z IT

Te zalety powodują, że obecnie zewnętrzny CIO jest bardzo popularną usługą, która wybierana jest nie tylko przez większe firmy, ale również przez te zaliczane do sektora MŚP.

Więcej informacji dotyczących usług jak outsourcing CIO można znaleźć już teraz w internecie bezpośrednio na stronach WWW firm, które zajmują się ich świadczeniem.

 

Dodaj komentarz