Treningi EMS – zobacz, dla kogo są przeznaczone!

Treningi EMS – zobacz, dla kogo są przeznaczone!

Nie masz zbyt dużo czasu na korzystanie z siłowni albo masz zbyt małą motywację na ćwiczenie w domu? W takim przypadku pomyśl o zapisaniu się na treningi EMS! Sprawdź główne informacje dotyczące tego typu treningów, aby dowiedzieć się, czy będą one dobrym wyborem dla Ciebie!

EMS – co to za rodzaj treningu?

Treningi EMS, które określane są mianem treningów elektrostymulacji mięśniowej, odbywają się z wykorzystaniem specjalnego sprzętu pozwalającego na stymulację mięśni za pomocą prądu elektrycznego.

EMS, inaczej Electric Muscle Stimulation jest procedurą stosowaną już od wielu lat, między innymi w fizjoterapii. Teraz znalazła ona również zastosowanie w treningach. Początkowo EMS używana była przez sportowców, lecz obecnie punkty oferujące tego typu treningi są dostępne dla każdego.

Jak prowadzone są treningi EMS?

Ośrodki zajmujące się organizacją treningów połączonych ze stymulacją elektryczną mięśni prowadzą je jako treningi personalne. To oznacza, że nad treningiem danej osoby czuwa trener personalny, który również dobiera ćwiczenia indywidualnie w zależności od konkretnych celów obranych przez klienta.

Podczas treningu stosowane jest urządzenie do elektrostymulacji mięśniowej, które dostarcza kontrolowane impulsy elektryczne z użyciem elektrod do mięśni. Zwykle stosuje się wtedy specjalny rodzaj kamizelki albo kombinezonu treningowego.

Następnie trener personalny pokazuje, jakie rodzaje ćwiczeń należy wykonywać. Są one również prezentowane na ekranie urządzenia, które używane jest do treningu EMS. Można zatem wykonywać je w odpowiednim tempie, by uzyskać najlepsze efekty ćwiczeniowe.

Więcej informacji o tym, jak odbywają się treningi EMS, można znaleźć na stronie internetowej ośrodka specjalizującego się w ich prowadzeniu: https://www.intime.pl/trening-ems/.

Czym wyróżniają się treningi EMS?

Dzisiaj treningi EMS są bardzo popularne i decyduje się na nie wiele osób. Co przemawia za ich popularnością?

Przede wszystkim treningi EMS umożliwiają osiągnięcie świetnych efektów dzięki wykorzystaniu impulsów elektrycznych. Powodują one intensywną pracę układu mięśniowego, więc dają jeszcze lepsze wyniki w porównaniu do zwykłego ruchu. Nawet podczas prostych i niewymagających ćwiczeń można więc uzyskać rezultaty podobne jak podczas forsownego ćwiczenia na siłowni.

Korzystając z treningów EMS, wystarczy tylko 20 minut ćwiczeń w ciągu tygodnia, aby osiągnąć efektu, jakie podobne są do 2-3 godzin na siłowni!

Kiedy warto zdecydować się na treningi EMS?

Zasadniczo z treningów EMS może korzystać każdy, komu zależy na osiągnięciu bardzo dobrych efektów ćwiczeniowych. Nie mają one wielu przeciwwskazań, ponieważ dotyczą one głównie stanu zdrowia.

Dzięki treningom EMS można między innymi uzyskać efekty jak:

  • zmniejszenie masy ciała
  • poprawa wyglądu skóry
  • przyspieszenie metabolizmu
  • zwiększenie siły mięśni
  • uzyskanie lepszego zarysu mięśni
  • zredukowanie obrzęków
  • zmniejszenie dolegliwości bólowych

Warto również zaznaczyć, że dzięki brakowi konieczności prowadzenia wymagających ćwiczeń treningi EMS mogą być również prowadzone przez osoby z zaleconą rehabilitacją ruchową. Nie wywołują one dużego obciążenia stawów, więc są bezpieczne w takim przypadku, również dla seniorów.

Jaka jest cena treningu EMS?

Osoby, które chciałyby wziąć udział w treningach EMS, muszą zapłacić za nie więcej niż za standardowe wejście na siłownię. Zwykle wydatek to około 110-200 złotych za jeden trening.

Dokładne cenniki można znaleźć już teraz na stronach internetowych ośrodków specjalizujących się w prowadzeniu tego typu treningów.

 

 

Dodaj komentarz