Rolety w kasecie czy bez – jakie wybrać?
modern interior design (private apartment 3d rendering)

Rolety w kasecie czy bez – jakie wybrać?

Zastanawiasz się nad tym, czy warto kupować rolety w kasecie, a może lepiej zdecydować się na te bez takiej osłony? Zobacz główne zalety i wady takich osłon okiennych i sprawdź, jakie będą najlepsze do Twojego domu lub mieszkania!

Gdzie sprawdzą się rolety okienne?

Rolety są uznawane za uniwersalny rodzaj osłon okiennych, które mają bardzo szerokie zastosowanie i można wykorzystać je praktycznie w każdym wnętrzu. Używane są one między innymi w salonach i sypialniach, kuchniach, łazienkach, pokojach dziecięcych oraz młodzieżowych.

Duży wybór materiałów na rolety powoduje, że mogą być one wtedy indywidualnie dopasowane do konkretnego miejsca ich montażu. Rolety mogą mieć wtedy jednolity kolor albo wzór. Mogą być one też wykonane z grubszego materiału o właściwościach blokujących promienie słoneczne oraz zaciemniających pomieszczenia. Gdy chodzi o rolety Lublin to także miasto, gdzie możesz bez problemów dopasować je do swojego domu i mieszkania.

Rolety okienne wyposażone są w wał, na którym nawijany jest materiał. Steruje się nim za pomocą łańcuszka umieszczanego po boku osłony. Zależnie od tego, czy wał ten jest osłonięty, wyróżnia się dwa typy rolet – z kasetą oraz bez kasety, czyli mini rolety. Co kupić?

Rolety okienne z kasetą

Jeśli możemy pozwolić sobie na większy wydatek przy zakupie osłon okiennych, warto zdecydować się na droższą opcję, czyli właśnie na rolety okienne z kasetą.

Mają one wtedy ochronną kasetę, która umieszczana jest na wale, dlatego też nie jest on widoczny, więc cała osłona okna także prezentuje się efektownie.

Dodatkowo w roletach tego typu wykorzystuje się prowadnice w kolorze kasety, których zadaniem jest przytrzymywanie rolety w miejscu, nawet jeśli uchyli się okno.

Atutem rolet z kasetą jest nie tylko ich atrakcyjny wygląd, ale również warto wskazać, że są one bardzo praktyczne, ponieważ zabezpieczają one lepiej roletę przed zabrudzeniem, na przykład z powodu kurzu czy owadów.

Mini rolety okienne

Druga propozycja to zakup mini rolet okiennych. Tym, czym wyróżniają się takie rolety do okien, jest brak kasety. Z kolei zamiast prowadnic w formie profili wykorzystuje się wtedy przezroczyste żyłki zaczepiane o ramę okna, co również pozwala na właściwe prowadzenie rolety.

Najważniejszą zaletą mini rolet okiennych jest ich niska cena, ponieważ można kupić je nawet o kilkadziesiąt złotych taniej w porównaniu do rolet z kasetą. To powoduje, że są one dobrym wyborem dla osób poszukujących oszczędności.

Warto jednak pamiętać o tym, że tego rodzaju rolety okienne mają również określone wady. Przede wszystkim nie są one tak estetyczne, ponieważ widoczne są wtedy elementy mechaniczne rolety. Dodatkowo jej materiał może ulec wtedy łatwiejszemu zabrudzeniu, więc roleta może wymagać szybszej wymiany materiału na nowy.

Podsumowanie – jaką roletę wybrać?

Zarówno rolety z kasetą, jak i te bez niej mają swoje zalety. Lepszym wyborem będzie roleta z kasetą, ponieważ wygląda ona atrakcyjniej i również jest trwalsza. Trzeba jednak przygotować się wtedy na wyższy koszt zakupu takiej osłony okiennej w porównaniu do rolety mini.

 

 

 

Dodaj komentarz