Poczuj się jak ptak! Tunel aerodynamiczny w Katowicach zaprasza na loty

Poczuj się jak ptak! Tunel aerodynamiczny w Katowicach zaprasza na loty

Loty w przestworzach nie są zarezerwowane tylko dla ptaków. Obecnie do dyspozycji poza samolotami i spadochronami są także tunele aerodynamiczne. Na czym dokładnie polega tego typu lot? Zobacz najważniejsze informacje i zapisz się na lot w aerotunelu, by przeżyć niesamowitą przygodę!

Jak zbudowany jest tunel aerodynamiczny?

Pionowe tunele aerodynamiczne są typem konstrukcji umożliwiającym loty z wykorzystaniem pędu powietrza. Są one wyposażone w duże wentylatory, które potrafią rozpędzić jego strugi do prędkości nawet powyżej 300 km/h. Taka prędkość umożliwia wtedy podniesienie osoby, która znajduje się wewnątrz tunelu.

Jednym z najnowocześniejszych tunelu tego typu w Polsce jest tunel aerodynamiczny w Katowicach. To przeszklona konstrukcja, która pozwala na łatwe obserwowanie tego, co dzieje się w środku. Duże wymiary powodują, że katowicki tunel nadaje się nie tylko do lotów pojedynczo albo w dwójkę, ale również do grupowych treningów. Znajduje się on w centrum miasta, naprzeciwko popularnej galerii handlowej Silesia City Center.

Kto może wziąć udział w locie?

Tunele aerodynamiczne kiedyś używane były jedynie przez spadochroniarzy oraz przez osoby, które brały udział w szkoleniach spadochroniarskich. Dzisiaj także stosowane są przez nie, ale z lotów mogą również korzystać inni.

Aby wziąć udział w locie w tunelu, nie trzeba przechodzić skompilowanych szkoleń lub udawać się na badania lekarskie. Nie mają one przy tym wielu przeciwwskazań zdrowotnych, ponieważ dotyczą one wyłącznie urazów czy schorzeń uniemożliwiających uprawianie sportów.

Loty są dostępne dla osób dorosłych, ale również tych niepełnoletnich. Wizyta w tunelu aerodynamicznym może być zatem niesamowitą okazją do dobrej zabawy dla każdego dziecka czy nastolatka.

Warto też wskazać, że tunel aerodynamiczny w Katowicach zaprasza do zakupu voucherów upominkowych. Dzięki nim można sprawić bliskiej osobie wyjątkowy podarunek, ponieważ voucher upoważnia do wzięcia udziału w locie w samodzielnie wybranym terminie. Może być to zatem świetny pomysł na podarunek na wiele okazji, na przykład na imprezę kawalerską albo panieńską, wesele, Dzień Ojca czy urodziny.

Jak przebiega lot w aerotunelu?

Loty w tunelach aerodynamicznych nie wymagają od uczestników specjalnego przygotowania, dlatego w celu wzięcia udziału w takim wydarzeniu trzeba tylko zapisać się na konkretny termin przez stronę internetową organizatora.

Przed wejściem do tunelu aerodynamicznego uczestnicy otrzymują odpowiednie wyposażenie, do którego zaliczają się kask, zatyczki do uszu oraz specjalny kombinezon. Otrzymują oni również instrukcje o tym, jak postępować podczas pobytu w tunelu.

Następnie osoba biorąca udział w locie może wejść do środka tunelu wraz z instruktorem. Stale czuwa on wtedy nad jej bezpieczeństwem i pomaga w utrzymywaniu się w powietrzu. Dodatkowo lot może być także uzupełniony o zapierające dech w piersiach ewolucje, na przykład wylatywanie w górę i opadanie.

Standardowy czas pobytu wewnątrz tunelu to 3 minuty. Na ogół są one dzielone na dwa wejścia, czyli każde ma po 1,5 minuty. Można też zdecydować się na wykupienie dłuższego lotu.

Jaka jest cena lotu w tunelu aerodynamicznym?

Ceny, jakie prezentuje tunel aerodynamiczny w Katowicach, są bardzo atrakcyjne, dlatego za taką niesamowitą rozrywkę wcale nie trzeba płacić fortuny.

Standardowy lot trwający 3 minuty to wydatek na poziomie 289 złotych dla osoby dorosłej oraz 259 złotych dla osoby niepełnoletniej.

Aktualne ceny wraz z formularzem do rezerwacji lotu w katowickim aerotunelu można znaleźć już teraz na jego stronie.

 

 

Dodaj komentarz