Kiedy warto stosować herbaty ziołowe? Poznaj zastosowania!

Kiedy warto stosować herbaty ziołowe? Poznaj zastosowania!

W ziołach znajduje się wiele wartościowych substancji czynnych, które wykazują bardzo szerokie zastosowanie medyczne. Kiedy warto je stosować?

Fitoterapia, czyli terapia prowadzona za pomocą roślin jest obecnie bardzo popularna i sięga po nią wiele osób, które chcą żyć zdrowiej. W aptekach i zielarniach czeka pełna paleta produktów bazujących na substancjach pochodzenia naturalnego, w tym także herbaty ziołowe wykonane z pojedynczych ziół oraz ich mieszanek.

 

Herbatki ziołowe – na co można je stosować?

Zioła są rozbudowaną rodziną produktów naturalnych, które wykazują również bardzo szerokie zastosowanie medyczne. To powoduje, że można sięgać po nie w wielu sytuacjach, między innymi wtedy, gdy odczuwane są określone dolegliwości, ale także po to, aby im zapobiegać.

 

Najczęściej herbaty ziołowe polecane są na dolegliwości jak:

  • schorzenia układu pokarmowego, między innymi zgaga, niestrawność, biegunka, zaparcia, bóle brzucha, problemy z wątrobą oraz drogami żółciowymi
  • schorzenia układu moczowego, do których zaliczane są między innymi infekcje bateryjne, zapalenia, kamica nerkowa, piasek w nerkach
  • choroby układu sercowo-naczyniowego, między innymi nadciśnienie tętnicze, choroba wieńcowa, miażdżyca, wysoki poziom cholesterolu
  • problemy z układem płciowych, między innymi bolesne, nieregularne miesiączkowanie u kobiet
  • nadmierny stres, nerwice, problemy z zasypianiem

 

Ponadto herbaty ziołowe (https://produktybonifraterskie.pl/kategoria-produktu/srodki-spozywcze/) mogą być także wykorzystane w wielu innych dolegliwościach, aby je zredukować, co powoduje, że mają one bardzo rozległe zastosowanie i niemalże na każdą przypadłość można znaleźć odpowiednie zioła.

 

Jak parzyć herbaty ziołowe?

Aby samodzielnie przygotowywać herbaty ziołowe, warto zapoznać się z informacjami umieszczonymi na etykiecie opakowania.

 

Najczęściej herbatki należy parzyć przez około 5-10 minut, zalewając je wrzątkiem i pozostawić na ten czas pod przykryciem, co pozwala na lepsze zaparzenie się ziół.

 

Warto pamiętać o tym, że herbaty ziołowe mogą wchodzić w reakcje z niektórymi typami leków, dlatego należy zapoznać się z ich przeciwwskazaniami oraz skutkami ubocznymi.

Dodaj komentarz