Jakie zastosowanie ma mezoterapia igłowa skóry?
Beautician doctor doing beauty procedure with syringe to caucasian female face. Cosmetic medicine and surgery, beauty injections concept.

Jakie zastosowanie ma mezoterapia igłowa skóry?

Mezoterapia igłowa to jeden z chętnie wybieranych zabiegów medycyny estetycznej, który oferuje szereg korzyści. Jakie ma ona przeznaczenie?

Czym jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to małoinwazyjny zabieg polegający na wstrzyknięciu w skórę mieszaniny różnorodnych składników odżywczych, na przykład koktajli składających się z witamin, minerałów, aminokwasów, ekstraktów z roślin, peptydów. Zabieg tego typu może być wykorzystywany w przypadku różnych rodzajów skóry, także tej młodszej. Ma na celu redukowanie różnych problemów skórnych i poprawę ogólnego stanu skóry. Wykazuje on również działanie profilaktyczne, dzięki czemu pozwala na zapobieganie różnym dolegliwościom skórnym. Gdy planowana jest mezoterapia igłowa Kraków jest jednym z miast, w którym można skorzystać z tego typu procedury.

Jakie przeznaczenie ma mezoterapia igłowa?

Główne zastosowanie mezoterapii igłowej to:

Odmładzanie skóry

Mezoterapia igłowa pozwala na odmłodzenie skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Może to pomóc poprawić jędrność i elastyczność skóry, co skutkuje bardziej młodzieńczym wyglądem.

Redukcja zmarszczek

Aktywne składniki koktajli do mezoterapii mogą pomóc zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek poprzez nawilżenie skóry i promowanie syntezy kolagenu. Preparaty z kwasem hialuronowym mogą też wypełniać drobne zmarszczki. Pozwala to na uzyskanie efektu gładszej skóry i zmniejszenia oznak starzenia.

Przebarwienia

Mezoterapia może pomóc w rozwiązaniu problemów przebarwień skórnych. Aktywne składniki mogą rozjaśnić skórę, aby uzyskać równomierny koloryt skóry.

Blizny potrądzikowe

Mezoterapię można stosować w celu redukcji blizn potrądzikowych poprzez stymulację produkcji kolagenu i wsparcie dla regeneracji skóry. Dzięki temu można z czasem zmniejszyć widoczność blizn potrądzikowych.

Nawilżanie skóry

Preparaty do mezoterapii często zawierają składniki, które zapewniają głębokie nawilżenie skóry. Może to pomóc poprawić poziom nawilżenia skóry, prowadząc do lepszego wyglądu cery.

Redukcja tkanki tłuszczowej

Mezoterapia wykorzystywana jest też w celu redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej, która jest trudna do usunięcia, na przykład z obszaru twarzy – podbródka, albo ciała – ud, pośladków, brzucha. Stosowane są wtedy substancje, które wspomagają rozbijanie komórek tłuszczowych i usuwanie ich z organizmu.

Jak odbywa się mezoterapia igłowa?

Podczas zabiegu wykonuje się serię drobnych wstrzyknięć w wybrane obszary skóry. Aktywne składniki koktajlu do mezoterapii wnikają w skórę i stymulują procesy komórkowe, takie jak synteza kolagenu, elastyny, poprawa krążenia krwi, co przekłada się na lepsze dostarczanie składników odżywczych do komórek skóry. Konkretne składniki stosowane w mezoterapii igłowej mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb. Aby uzyskać pożądane rezultaty, zabieg zazwyczaj wykonuje się w serii w odstępach kilkutygodniowych. Więcej na temat zabiegu można dowiedzieć się na stronie gabinetu Bona-Dea, który specjalizuje się w jego prowadzeniu: https://bonadea-krakow.net.pl/oferta/medycyna-estetyczna/mezoterapia/.

 

 

Dodaj komentarz