Jak stworzyć funkcjonalną recepcję w firmie?

Jak stworzyć funkcjonalną recepcję w firmie?

Recepcja w firmie powinna być nie tylko reprezentacyjna, ale również funkcjonalna. Jak stworzyć przestrzeń, która będzie wygodna dla pracowników i dla klientów?

W jakich firmach stosowane są recepcje?

Recepcje mają szerokie zastosowanie i obecnie umieszczane są one w wielu firmach – nie tylko w obiektach hotelowych. Stanowią one przestrzeń, w której można łatwo powitać klienta i załatwić w nim niezbędne sprawy.

Również recepcje powszechnie spotykane są w firmach usługowych, między innymi w klinikach medycznych, salonach urody, salonach fryzjerskich. Również można spotkać się z nimi w biurowcach oraz w siedzibach firm.

Wobec tego zamontowanie recepcji przy wejściu jest popularnym rozwiązaniem i warto pomyśleć o nim również w swojej firmie.

Recepcja – jak powinna wyglądać?

Wygląd recepcji ma bardzo duże znaczenie, ponieważ to właśnie od niego będzie zależało pierwsze wrażenie, jakie firma zrobi na swoim kliencie.

Wobec tego odpowiednia recepcja powinna być reprezentacyjna, lecz również powinna ona być dopasowana do profilu działalności firmy, wnętrza, w którym zamierza się ją wykonać.

Przykładowo w firmach, w których przy recepcji często podpisuje się dokumenty, poza wysokim blatem można też dostawić po boku mniejszy blat z krzesłami, by klient mógł łatwo zapoznać się z dokumentami i je sygnować.

Gdy firmie zależy na podkreśleniu klasycznego wyglądu wnętrza, recepcja również powinna wpisywać się w jego aranżację. Wtedy często używane są meble recepcyjne drewniane. Z kolei nowoczesne wnętrza często wykorzystują materiały jak płyty z połyskiem, szkło, metal.

Trzeba więc poświęcić czas na przemyślenie, jaka recepcja będzie najlepsza, aby spełniała ona wtedy wszystkie wymagane funkcje.

Czym powinny cechować się dobre meble recepcyjne?

Na recepcję składają się przede wszystkim meble recepcyjne. Najczęściej wykorzystuje się wtedy lady recepcyjne wyposażone w dwa blaty – wyższy od strony klienta oraz niższy od strony pracownika. Na niższym blacie umieszcza się wtedy komputer oraz inne wyposażenie, aby pracownik mógł wygodnie wykonywać swoją pracę.

Dodatkowo, jak wspomniano wcześniej, meble recepcyjne mogą być uzupełnione o dodatkowy stolik znajdujących się po boku, by poszerzyć ich funkcjonalność.

W przypadku mebli recepcyjnych bardzo ważne jest ich odpowiednie oświetlenie, dlatego warto również zastanowić się, jaka jego metoda będzie najskuteczniejsza. Obecnie istnieje możliwość wykonania recepcji z wbudowanym oświetleniem, które będzie znajdowało się nad niższym blatem. Można też zamówić recepcję z daszkiem, w którym umieszcza się oświetlenie.

Ponadto meble recepcyjne mogą być uzupełnione o przyciągające uwagę logo firmy. Umieszczane jest ono pośrodku frontu recepcji. Dodatkowo może być ono podświetlane, aby było widoczne od razu.

Recepcja w firmie – na wymiar czy gotowa?

Dzisiaj firmy planujące wykonanie recepcji mogą zarówno wybrać meble recepcyjne gotowe, jak i te na wymiar od producenta, na przykład firmy jak https://stolbar.net.pl/recepcje/.

Gotowe meble recepcyjne są najtańsze i często kupowane są przez mniejsze firmy. Mają formę niewielkich biurek z dwoma blatami, które można ustawić w dowolnym miejscu.

Z kolei meble recepcyjne na wymiar mogą być całkowicie dopasowane do konkretnego miejsca montażu oraz do oczekiwań użytkowników. Firma produkująca taką zabudowę może wtedy przygotować je na wymiar oraz może wykonać je ze wskazanych materiałów. Dodatkowo w przypadku zamówienia mebli na wymiar można poszerzyć ich funkcjonalność, na przykład zamówić je razem z oświetleniem, logo.

Dodaj komentarz