Agencja social media marketingu – w czym może pomóc Twojej firmie?

Agencja social media marketingu – w czym może pomóc Twojej firmie?

Chcesz promować swoją firmę skuteczniej? Pomyśl o wykorzystaniu możliwości mediów społecznościowych! Aby wycisnąć z nich jak najwięcej, warto rozpocząć współpracę z agencją social media marketingu. Wyjaśniamy, czym dokładnie zajmują się tego typu agencje, a także doradzamy, w jakich sytuacjach najlepiej rozpocząć z nimi współpracę.

Czym jest agencja social media marketingu?

Marketing w mediach społecznościowych jest dzisiaj niezwykle popularny i na jego prowadzenie decyduje się wiele firm. Z tego powodu powstały również agencje reklamowe, które specjalizują się w prowadzeniu marketingu w social media, które określane są jako agencje social media.

Agencje social media marketingu zajmują się obecnie prowadzeniem szerokiej gamy czynności dla swoich klientów, by pomóc im w prowadzeniu reklamy w mediach społecznościowych jak:

 • Facebook
 • Instagram
 • LinkedIn
 • Snapchat
 • TikTok
 • Twitter

Obsługę w tym zakresie zapewnia swoim klientom między innymi agencja Shine On Agency Kraków, która prowadzi reklamę w różnych serwisach.

Jak prowadzi się reklamę w mediach społecznościowych?

Reklama w mediach społecznościowych jest obecnie bardzo popularna, ponieważ niesie ona ze sobą wysoką skuteczność i dodatkowo daje firmie dodatkowe korzyści – poprawia rozpoznawalność, wizerunek, daje szansę na interakcję z fanami.

Prowadzenie działań reklamowych może wtedy odbywać się na dwa sposoby:

 • przez publikowanie wpisów na profilu w serwisie
 • przez korzystanie z udostępnionych przez serwis metod reklamowych

Pierwsza opcja umożliwia łatwą interakcję z fanami, na przykład przez umieszczanie na profilu regularnych wpisów i komentowanie wypowiedzi. Daje ona również szansę na pomoc klientom, co również pozwala firmie na efektywniejszą promocję.

Druga metoda reklamy w mediach społecznościowych polega na wykorzystaniu płatnych metod, które polegają na publikowaniu wpisów sponsorowanych pojawiających się na tablicach użytkowników. Dzięki temu, że w serwisach społecznościowych ich użytkownicy udostępniają wiele informacji na swój temat, reklama ta może być również personalizowana, co powoduje, że jest ona wtedy jeszcze skuteczniejsza.

Jakie usługi oferują agencje social media?

Agencje zajmujące się prowadzeniem działań w ramach social media marketingu oferują swoim klientom dostęp do pełnej gamy czynności, na przykład:

 • Zakładanie profili w mediach społecznościowych – pracownicy agencji przygotowują wtedy atrakcyjny profil i uzupełnią go o niezbędne informacje, by był czytelny i atrakcyjny dla użytkowników.
 • Prowadzenie profili w mediach społecznościowych – usługa polega na systematycznym przygotowywaniu wpisów do social media, które następnie publikowane są w serwisie.
 • Interakcja z fanami – pracownik prowadzący profil zajmuje się wtedy odpowiadaniem na zapytania, komentowaniem wpisów.
 • Audyt social media – usługa polegająca na sprawdzeniu dotychczasowych działań prowadzących w serwisie i przygotowaniu planu pozwalającego na poprawę ich efektywności.
 • Prowadzenie płatnych metod reklamy – pracownicy mający duże doświadczenie w tej dziedzinie mogą przygotować kampanię reklamową wykorzystującą płatne wpisy.

 

 

Dodaj komentarz